Logo
adt_fastslider id="409"
Kobieca aranżacja domu. Jakie style wnętrz wybierają kobiety?
28 Gru 2020

Kobieca aranżacja domu. Jakie style wnętrz wybierają kobiety?

Post by admin

Wybór odpowiedniego wystroju wnętrza w domu ma duże znaczenie dla naszego komfortu. Jakie projekty domów najczęściej wybierają kobiety?

Czym jest kobiecy styl we wnętrzach?

Każda kobieta ma inny gust, co przekłada się również na jej pomysły na aranżację wnętrz. Jednak na podstawie najczęściej wybieranych stylów można określić, jakie przestrzenie najbardziej podobają się paniom.

To właśnie kobiety najczęściej kładą większy nacisk na to, jak mieszkają. Ich domy są dopracowane w najmniejszych detalach, podczas gdy mężczyźni rzadziej interesują się aranżacją wnętrz.

Zatem, jak wygląda najlepszy projekt domu oczami kobiety? Przede wszystkim przyciąga uwagę swoim modnym wyglądem oraz przytulnymi dodatkami, aby stworzyć elegancki, ale swojski efekt.

Kobiece aranżacje wnętrz: przegląd stylów

Obecnie jednym z najczęściej wybieranych stylów aranżacji wnętrz wśród kobiet jest styl skandynawski. Taka aranżacja domu charakteryzuje się jasnymi kolorami, naturalnymi materiałami, a także przytulnym oświetleniem, aby dać efekt hygge. Skandynawski wystrój świetnie sprawdza się w wielu wnętrzach – kuchni, salonie czy w łazience, dlatego można zastosować go w całym domu.

Także wiele kobiet uwielbia wnętrza z rustykalnymi elementami, na przykład w stylu shabby chic albo boho. Tak urządzone przestrzenie są ciepłe, przytulne. Często nawiązują również do stylu retro – można zobaczyć w nich dodatki w stylu vintage.

Powodzeniem cieszy się też styl glamour. Można rozpoznać go po eleganckich, pałacowych dodatkach, na przykład lustrzanych stolikach, chromowanych elementach, meblach wypoczynkowych i krzesłach obitych welurem. Takie wnętrza prezentują się bardzo szykownie, wytwornie.

Jakie projekty domów preferują kobiety?

Kobiety nie tylko aktywnie uczestniczą w procesach aranżacji wnętrz. Również zabierają zdanie przy wyborze projektu domu, a często to właśnie one decydują o jego wyglądzie. Podczas gdy mężczyźni zwracają uwagę na kwestie techniczne, na przykład na położenie garażu, rodzaj docieplenia, systemu ogrzewania, kobiety patrzą na bryłę budynku, rozkład i wielkość pomieszczeń, a także na ich funkcjonalność.

Najczęściej idealny projekt domu oczami kobiety ma spadzisty dach i jest na tyle duży, aby każdy z domowników mógł znaleźć w nim swój kąt. Popularne są projekty z przestronnymi, otwartymi kuchniami, także z podręcznymi spiżarniami, projekty domów z garderobą przy sypialni. Kobiety zwracają też uwagę na wielkość łazienki, aby można było przemienić ją w domowy salon Spa.

Razem z odpowiednio dobranym projektem aranżacja domu staje się prawdziwą przyjemnością!

0 Comments

Leave a Comment