Logo
adt_fastslider id="409"
Komfortowa bielizna dla kobiet po mastektomii. Co wybrać?
2 Kwi 2021

Komfortowa bielizna dla kobiet po mastektomii. Co wybrać?

Post by admin

Rak piersi jest jednym z najczęściej rozpoznawanych nowotworów u kobiet. Jego leczenie może wymagać mastektomii – usunięcia piersi. Po takim zabiegu konieczne jest korzystanie z odpowiedniej bielizny. Co wybrać, aby czuć się komfortowo?

Rodzaje biustonoszy dla kobiet po mastektomii

Odpowiednio dopasowana bielizna dla kobiet po mastektomii to codzienna wygoda, ale również ochrona dla naruszonej zabiegiem struktury piersi. Właśnie dlatego w sprzedaży można znaleźć różne rodzaje biustonoszy stworzonych specjalnie z myślą o kobietach, które musiały poddać się takim operacjom.

Biustonosz po rekonstrukcji piersi można podzielić na:

  • biustonosze pooperacyjne – przeznaczone do noszenia po operacji, na czas zagojenia się rany
  • biustonosze dla amazonek – biustonosze z fiszbinami, bez nich, usztywniane i sportowe dla kobiet po częściowym i całościowym usunięciu piersi

Biustonosze z kieszonką na protezy piersi

W większości przypadków bielizna dla kobiet po mastektomii wyposażona jest w specjalne kieszonki. Umieszcza się w nich protezy piersi – wkładki wyrównujące asymetrię powstałą po zabiegu. Są dostępne w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach, dlatego można dopasować je specjalnie do swoich potrzeb.

Biustonosze dla amazonek to wiele kobiecych modeli do wyboru. Zaliczają się do nich biustonosze push-up, biustonosze miękkie, biustonosze sportowe, biustonosze i topy bandeau, biustonosze bez ramiączek. To zarówno prosta i gładka bielizna, jak i ta przyciągająca uwagę swoim zmysłowym wyglądem – z koronkami, kokardkami, haftami. W sprzedaży można znaleźć również stroje kąpielowe z kieszonkami na protezy.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie bielizny dla amazonek?

Dobór odpowiedniej bielizny dla amazonek ma bardzo duże znaczenie. W pierwszej fazie po operacji nowotworu jak rak piersi służy ona do ochrony rany i wspiera jej gojenie. Następnie pomaga w noszeniu protezy piersi w specjalnej kieszonce i odzyskaniu kobiecego wyglądu.

Niezależnie od rodzaju bielizna dla kobiet po mastektomii powinna być odpowiednio dopasowana do ciała kobiety, aby zapewnić maksymalny komfort każdego dnia.

Zasady doboru bielizny po mastektomii:

  • obwód powinien być dopasowany, nie za luźny, aby podtrzymywać piersi
  • ramiączka powinny być na tyle szerokie, aby nie powodować dyskomfortu
  • szeroka regulacja ramiączek pozwala na dopasowanie bielizny do sylwetki
  • miseczka powinna być na tyle duża, aby pierś nie wypadała z niej górą, bokiem albo dołem
  • fiszbiny w biustonoszu nie powinny wpijać się, nachodzić na pierś, ale powinny ją okalać, także powinny układać się na mostku i nie odstawać od niego
  • w przypadku problemów z zakładaniem bielizny warto wybrać model zapinany z przodu

Aby dopasować odpowiedni rozmiar, warto skorzystać również z tabeli rozmiarowych producenta. Należy zmierzyć swój obwód pod biustem i w biuście, a następnie porównać wymiary z tymi w tabeli.

0 Comments

Leave a Comment