Logo
adt_fastslider id="409"
Czym nakładać podkład
30 Lip 2021

Czym nakładać podkład

Post by admin

Podkład to jeden z podstawowych kosmetyków do makijażu. Podkład do twarzy ma konsystencję kremu lub emulsji i występuje w wielu kolorach, zbliżonych do naturalnego koloru cery. Z założenia podkład nanosi się na skórę twarzy, wyrównując jej kolor i tuszując ewentualne niedoskonałości. W wyniku stosowania podkładu, uzyskać można jednolity i zadbany wygląd skóry, na której wykonujemy następnie pozostałe prace związane z makijażem. Tajemnicą sukcesu udanego makijażu jest jak się okazuje, prawidłowe nałożenie podkładu. Jak można to zrobić w domowych warunkach, by uzyskać najlepszy wygląd?

Nakładanie podkładu dłonią

Wiele kobiet popełnia duży błąd, nakładając podkład na twarz za pomocą dłoni. Dlaczego nie powinno się tak postępować? Przede wszystkim nie uzyskamy w ten sposób jednolitego krycia. Po drugie, taki sposób nakładania jest nieekonomiczny – zużywamy dużą ilość podkładu, który pozostaje na skórze dłoni. Dlatego rekomendujemy stosowanie dedykowanych przyrządów, z którymi o wiele łatwiej uzyskać pożądany efekt podkładu.

Nakładanie podkładu pędzlem

Podstawowym narzędziem do nakładania podkładu na skórę twarzy jest pędzel. Pędzlem rozcieramy podkład i go wyrównujemy. Najlepszy model pędzla do tego typu zabiegów to ten z naturalnym włosiem. Jest miękki i delikatny dla skóry twarzy, nie powodując jej podrażnienia. Podkład rozcieramy równomiernymi ruchami, starając się go rozprowadzić po całej powierzchni twarzy, uzyskują równe krycie.

Gąbka do podkładu

Kolejnym przydatnym akcesorium jest gąbka do podkładu. Z jednej strony jest ona zaokrąglona, a z drugiej szpiczasta. Taki kształt pozwala dotrzeć do każdego miejsca na twarzy, doprowadzając tam podkład i go rozprowadzając wykonując rotacyjne ruchy. Sztuka wykonania profesjonalnie wyglądającego makijażu przydaje się w całym życiu. Aby móc się cieszyć wspaniałymi efektami i niskim zużyciem kosmetyków, warto zadbać o odpowiednie narzędzia i akcesoria. Za co je kupić? Jeśli nie masz teraz pieniędzy, bo spotkały cię inne, pilniejsze wydatki, pamiętaj ze są również kredyty pozabankowe – możesz za nie kupić cokolwiek, na co masz ochotę.

0 Comments

Leave a Comment