Logo
adt_fastslider id="409"
Jak nosić pończochy?
21 Cze 2022

Jak nosić pończochy?

Post by admin

Pończochy, choć nie są jeszcze tak popularne jak rajstopy, są ciekawym rozwiązaniem, nawet na chłodniejsze dni, dlatego coraz więcej kobiet się do nich przekonuje, twierdzą eksperci z gabriella.pl. Stereotypowo te elementy garderoby kojarzone są z imprezowym stylem życia, balami karnawałowymi bądź wieczorami panieńskimi. Pończochy wraz z czerwonymi podwiązkami zakłada się np. na studniówkę, czyli pierwszy w życiu poważny bal. Czy pończochy nadają się do noszenia na co dzień? Jak najbardziej! Podpowiadamy, w jaki sposób to robić, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty!

Dlaczego pończochy spadają?

Pończochy samonośne, podobnie jak rajstopy, mają swoje rozmiary, więc trzeba je prawidłowo dopasować. Jeśli ktoś zastanawia się, co zrobić żeby pończochy samonośne nie spadały, w pierwszej kolejności powinien sugerować się tabelą rozmiarów. To ona właśnie określa, jak dobrać rozmiar pończoch. Jeśli osoba bardzo szczupła założy pończochy przeznaczone dla użytkowniczek o większej masie ciała, to naturalnym jest, że pończochy będą się zsuwały. Dopasowany rozmiar to jednak nie wszystko. Pończochy przed założeniem należy zrolować i dopiero wówczas powoli naciągać na nogę. Jeśli spadają, mimo tego, że zostały dobrze dobrane, można zastosować prosty trik. Wystarczy pomoczyć silikonowe końcówki, które po takim zabiegu z wodą powinny znacznie lepiej trzymać się ud. Zakończenia pończoch podczas ich noszenia powinny być zawsze ukryte pod wierzchnią warstwą garderoby.

Pończochy czy rajstopy?

Miłośniczki rajstop nie chcą nawet słyszeć o pończochach, tymczasem mają one wiele zalet. Przykładowo, jeśli rajstopy są za ciasne, to przy każdej zmianie pozycji ciała będą się zsuwać. W pończochach ten defekt nie będzie tak uciążliwy. Pończochy są znacznie wygodniejsze podczas korzystania z toalety, zaś w upalne dni sprawiają, że nosząca je kobieta nie odczuwa aż takiego gorąca. Poza tym, wybór pończoch jest naprawdę ogromny. Latem można zdecydować się na dyskretnepończochy cieliste. Pończochy mogą występować też w innych kolorach, mogą mieć formę kabaretek bądź też posiadać koronkowe wykończenia. Do sypialni świetnie nadają się czerwone zmysłowe pończochy

Pończochy samonośne formalnie i towarzysko

Pończochy z punktu widzenia osób trzecich wyglądają zupełnie tak samo jak rajstopy, w związku z czym można je zakładać praktycznie wszędzie, dbając jedynie o to, by spódnica lub sukienka nie były za krótkie. Pończochy sprawdzą się doskonale podczas romantycznej randki zakończonej upojnymi chwilami sam na sam. Można je zakładać do biura pod stylowe żakiety i garsonki w komplecie ze spódnicami do łydki. Pończochy są lekkie i nieobciążające, więc ich noszenie praktycznie nie wiąże się z żadnym dyskomfortem. Powinny uważać jedynie kobiety z nieco grubszymi udami, które w pończochach mogą się o siebie obcierać, tworząc bolesne rany.

0 Comments

Leave a Comment